pt. Cze 5th, 2020

Tygodnik Radomski

Wiceprezydenci Radomia mają kandydować do Sejmu i Senatu i…

3 min read

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak  w porozumieniu z wiceprezydentem Karolem Semikiem  zwołali  6 czerwca  pod fontannami  przy ul. Focha  brefieng  prasowy. Rozpoczął  go  Karol Semik informacją o  rekrutacji  uczniów  do szkół ponadpodstawowych. Przyznał, że  zaistniała sytuacja nie  miała miejsca w polskiej oświacie, gdyż  o miejsca w szkołach zabiegają w tym roku uczniowie  dwu roczników: absolwenci  ostatnich klas gimnazjalnych  i ósmej klasy szkół podstawowych. Jest ona stresowa zarówno dla  wielu uczniów, jak  ich rodziców czy krewnych.  Jest wiele pytań i interwencji. Powiedział, że  w związku z zaistniałą  sytuacją   w Radomiu  została stworzona   dogodność dla kandydatów.  Absolwenci wymienionych szkół i klas  mogą aplikować nie do trzech szkół, lecz   nawet do  czterech szkół. Przyznał, że osobiście  opowiada się za  wsparciem    kandydatów. Czyni to  jako długoletni nauczyciel i przyjaciel młodzieży szkolnej. Gdy  po tych  słowach jedna z dziennikarek zapytała Karola Semika, czy  nie chodzi  w tej wypowiedzi   o poprawę jego  wizerunku  jako kandydata  do parlamentu krajowego w jesiennych wyborach, przyznał, że dał się namówić prezydentowi Witkowskiemu i ma zamiar startować w najbliższych wyborach do Senatu. – Chcę ubiegać się o miejsce na liście w wyborach do polskiego parlamentu –  przyznał również Konrad Frysztak.

Na pytanie, czy to początek kampanii wyborczej, wiceprezydent  Karol Semik  zaprzeczył. W  rozmowie  z prezydentem wyraził wstępnie zgodę na kandydowanie. Z kolei Konrad Frysztak  oznajmił, nawiązując także do ujawnienia przez posła Andrzeja Kosztowniaka z PiS  informacji o tym, że wraz z Konradem Semikiem  będą kandydować  jesienią do parlamentu i zaczęli sobie robić kampanie za  publiczne pieniądze:  -Nie widzę kontrowersji w tym, że razem z wiceprezydentem Semikiem pojawiliśmy się na autobusach MZDiK. Chcemy bowiem informować mieszkańców, co robimy dla Radomia – kontynuował  Konrad Frysztak. Bycie politykiem, to nie tylko  pilnowanie i zabieganie o interes mieszkańców. To również informowanie o tym, co w danym momencie dla mieszkańców się robi. Nadzoruję MZDiK i wydział inwestycji, w ramach których powstaje Strefa Wygodnego Ruchu, dlatego informuję, co obecnie powstaje, a powstaje chociażby ul. Wojska Polskiego czy trasa N-S. Dzięki staraniom, pozyskaliśmy  prawie 94 mln zł na realizacje tegorocznych inwestycji  – argumentował   zastępca prezydenta  Konrad  Frysztak.

Po zapoznaniu się z zarzutami  konkurenta  politycznego,  wiceprezydenci Radomia mają   złożyć w biurze poselskim Andrzeja Kosztowniaka, wezwanie do   przestania  naruszenia ich  dóbr osobistych, w związku z dzisiejszą wypowiedzią posła, że to „początek kampanii parlamentarnej w wykonaniu PO w Radomiu, za publiczne pieniądze”.- Panie pośle, te autobusy, które wyklejone są moim i wiceprezydenta Semika wizerunkiem, zostały sfinansowane z naszych prywatnych pieniędzy. Pan tego nie sprawdził, nie dołożył należytej staranności weryfikacji tego, co Pan skomentował, dlatego chcemy, żeby Pan za to przeprosił”- odczytał   Konrad Frysztak  fragment  pisma kierowanego do adwersarza.  Tym   oficjalny brefieng prasowy  zakończył się.

Widać, że również w Radomiu nie było przerwy czasowej  między  kampanią przed wyborami europejskimi, a  parlamentarnymi krajowymi, choć nie znany  jest jeszcze żaden z terminów jej dotyczących.(k)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.