sob. Cze 6th, 2020

Tygodnik Radomski

„Solidny partner w środowisku lokalnym” 2019

2 min read

Radom został wyróżniony w projekcie „Solidny Partner” realizowanym przez Stowarzyszenie Rzetelnego Biznesu we współpracy z Centrum Edukacji i Doradztwa Europejskiego. Miasto zostało docenione za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, wspieranie przedsiębiorczości i inicjatyw w środowisku lokalnym. W szczególności został doceniony projekt „Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia” dofinansowany ze środków unijnych. Ceremonia wręczenia dyplomów odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska „POL-ECO SYSTEM” organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wyróżnienie dla Radomia odebrał sekretarz miasta Michał Michalski.

W ramach projektu „Solidny Partner” są nagradzane oraz upowszechniane dobre i godne naśladowania praktyki samorządów oraz organizacji i jednostek samorządowych, mające na celu zrównoważony rozwój miast i gmin, przyjazny dla ich mieszkańców, a także pobudzanie aktywności obywatelskiej w środowisku lokalnym oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy samorządami, biznesem i nauką. Wyróżniane są również dobre przykłady rzetelnego działania i społecznej odpowiedzialności w praktyce firm (zaangażowanych w sprawy środowiska społecznego i dbających o środowisko naturalne), a także nagradzane inne podmioty podejmujące i wspierające inicjatywy promujące takie działania.

Projekt jest realizowany przy współpracy z  Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, administracją samorządową i  rządową, związkami samorządowymi (w szczególności Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski) oraz innymi partnerami. Projekt jest integralną częścią programu „Solidny Partner”, zainicjowanego w 1995 r. Program otrzymał w 2001 r. patronat honorowy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Narodowego Banku Polskiego oraz włączył się w inicjatywę ONZ, Global Compact, którą organizatorzy programu pomagali zainicjować w 2001 r. w Polsce i w której program „Solidny Partner” uczestniczy od samego początku. /źródło: radom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.