pt. Cze 5th, 2020

Tygodnik Radomski

„Radosne Nutki” na Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie

2 min read

„RADOSNE NUTKI” WYSTĄPIŁY NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W CIECHANOWIE. „ŚPIEWEM DZIĘKOWAŁY BOGU I ROLNIKOM ZA DARY ZIEMI, ZA TEGOROCZNY PLON”

Wspaniałe Święto Plonów. Wieńce, które bez wątpienia można nazwać dziełami sztuki, liczne delegacje, piękna Msza Święta, pachnący chleb, występy zespołów ludowych, a wśród nich nasze „Radosne Nutki”, koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz oraz Ani Dąbrowskiej- tak w skrócie można opisać przebieg uroczystości dożynkowych województwa mazowieckiego, w których uczestniczyliśmy.

„Nutkowa Rodzinka” udała się w niedzielę 08.09.2019 r. na Dożynki Województwa Mazowieckiego do Ciechanowa, które zgromadziły tego dnia mazowieckich rolników. Towarzyszyli jej przedstawiciele władz samorządowych Gminy Mirów: wójt  Artur Siwiorek, sekretarz  Marek Łuszczek, rodzice dzieci oraz opiekunowie zespołu: Elżbieta Kuźdub i Jan Ulewiński. Mimo deszczowej pogody reprezentanci kilkudziesięciu gmin z całego województwa mazowieckiego pojawili się na zamkowych błoniach. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyły m.in. delegacje z całego Mazowsza, zaproszeni goście, liczni  mieszkańcy miasta i okolic. Korowód dożynkowy przeszedł  z placu Jana Pawła II na błonia zamkowe. Tam odprawiona została uroczysta Msza Św., odśpiewano hymn państwowy oraz przeprowadzono ceremonię dzielenia się chlebem. Starosta i starościna dożynkowi przekazali na ręce marszałka Adama Struzika, prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego oraz starosty ciechanowskiego Joanny Potockiej-Rak symboliczny bochenek chleba, wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż. Marszałek, prezydent miasta i starosta powiatu  podzielili się nim z uczestnikami Święta Plonów. Podczas uroczystości wręczono nagrody na najpiękniejsze wieńce. Na uczestników dożynek czekało wiele atrakcji w tym konkursy, wystawy okołorolnicze. Mogliśmy skosztować tradycyjnej kuchni mazowieckiej. Nie zabrakło koncertów – na scenie wystąpiły zespoły ludowe: „Jabłoniacy”, Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów” oraz nasz Dziecięco- Młodzieżowy  Zespół Folklorystyczny „Radosne Nutki”. Gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz oraz Ania Dąbrowska. Wieczorem Nutki uczestniczyły w znakomitym koncercie zespołu Varius Manx. Urzeczone osobowością i umiejętnościami  jego wokalistki,po każdym z utworów serwowały ogromny aplauz, który przyciągnął jej uwagę. Nazwała je „Grupą xD” i podczas koncertu słała w ich kierunku miłe pozdrowienia i gesty. Dożynki były prawdziwym świętem mazowieckiego rolnictwa, regionalnej kuchni i folkloru. Były okazją,by wspólnie podziękować rolnikom za ich wytrwałość i ciężką pracę.Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi za zaproszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.