W poniedziałek, 30 czerwca, w Radomiu oraz okolicach miało miejsce sześć wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń siedem osób zostało przewiezionych do szpitala z obrażeniami. Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć podobnych incydentów.
Do pierwszego wypadku doszło w Zalesiu, gdzie 49-letni mężczyzna, kierując motorowerem, wyprzedzał pieszego. W wyniku gwałtownego hamowania pojazd wywrócił się, co skutkowało przewiezieniem kierowcy do szpitala. Kolejnym incydentem był wypadek na ulicy Mieszka I, gdzie 45-latek, kierując hulajnogą elektryczną, stracił panowanie nad pojazdem i również trafił do placówki medycznej z obrażeniami.
Na ulicy Warszawskiej miało miejsce zderzenie samochodów, w którym 34-letni kierowca Renault nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w Skodę prowadzoną przez 43-latkę, również rannej. W Dzierzkówku Starym 19-letni kierowca Peugeota zderzył się z Toyotą, co spowodowało jego hospitalizację. Kolejny wypadek zdarzył się na ulicy Chrobrego, gdzie 63-letnia kierująca Oplem, łamiąc przepisy, doprowadziła do kolizji z Volkswagenem. Ostatni incydent miał miejsce na ulicy Gielniowskiej, gdzie dwie nieletnie dziewczynki przewróciły się na hulajnodze, w wyniku czego wymagały pomocy medycznej.
Policja prowadzi szczegółowe postępowania w celu wyjaśnienia przebiegów tych wypadków. W obliczu tych zdarzeń, policjanci ponownie zwracają uwagę na konieczność ostrożnej jazdy oraz respektowania ograniczeń prędkości. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze, że jego działania wpływają na bezpieczeństwo innych. Unikanie ryzykownych sytuacji i stosowanie się do przepisów może zapobiec poważnym konsekwencjom.
Źródło: Policja Radom
Oceń: Poniedziałkowe wypadki w Radomiu: Siedem osób rannych
Zobacz Także