sob. Cze 6th, 2020

Tygodnik Radomski

MZDiK. Uruchomienie zastępczej linii Z21

2 min read

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z koniecznością zapewnienia obsługi Wincentowa i Wólki Klwateckiej podczas korekt tras linii 12 i 21 w pobliżu cmentarza, w dniach od 1 do 3 listopada 2019 roku (od piątku do niedzieli) będzie kursowała zastępcza linia Z21.

Linie miejskie 12 i 21 będą w dniach od 1 do 3 listopada kursowały objazdem przez ulice Aleksandrowicza i Mieszka I do przystanku Witosa / Cmentarz 05 (w kierunku ulicy Warszawskiej), który będzie pełnił dla nich funkcję przystanku końcowego (pętli). W dniu 1 listopada będzie to dotyczyło wszystkich kursów obu linii, a w dniach 2 i 3 listopada wyłącznie kursów linii 12 w godzinach około 9:00-16:00 (wariantowe kursy linii 21 będą wtedy wykonywane tym samym objazdem, lecz z przejazdem od ulicy Mieszka I do pętli Wincentów oraz z powrotem do pętli Witosa / Cmentarz 05). Powrót linii 21 w stronę pętli Os. Prędocinek będzie w dniu 1 listopada wykonywany z pominięciem ulicy Klwateckiej (szczegóły zmian w komunikacji miejskiej w sąsiedztwie cmentarzy w osobnym komunikacie).

W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej końcowego fragmentu ulicy Witosa i całej ulicy Klwateckiej zostanie uruchomiona zastępcza linia Z21, kursująca jednokierunkowo w godzinach około 9:00-16:00 na trasie: Warszawska / Rondo 10 (przystanek po stronie Michałowa), Warszawska, Aleksandrowicza, Mieszka I, Witosa, zawracanie na pętli Wincentów, Witosa, Warszawska, Klwatecka, zawracanie na pętli Wólka Klwatecka, Klwatecka (wahadło tylko 1 listopada!), Warszawska, zawracanie na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych, Warszawska, Warszawska / Rondo 10.

Na trasie linii Z21 będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Wyjątek w dniu 1 listopada stanowi jedynie przystanek Warszawska / Janiszewska (NŻ) 12.

Dodatkowo linia Z21 zapewni także alternatywny dojazd i powrót z cmentarza komunalnego na Firleju (od strony północnej) dla mieszkańców zachodniej części Michałowa (na przystanku przy ulicy Warszawskiej autobus będzie miał postoje). W przypadku występowania dużego zatłoczenia w autobusach linii 12 i 21 będzie można skorzystać z linii Z21 (przejazd będzie o kilka minut dłuższy w porównaniu ze stałymi liniami miejskimi, lecz frekwencja pasażerów będzie mniejsza).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.