pt. Cze 5th, 2020

Tygodnik Radomski

Budżet Obywatelski – 33 projekty do realizacji

2 min read

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Aleksandrowicza to 33. projekt, który będzie realizowany w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z powodu pomyłki nie znalazł się on na liście zwycięskich projektów, która została przedstawiona podczas ogłoszenia wyników głosowania.

Wybrane przez radomian projekty dotyczą przede wszystkim ochrony zdrowia, w tym zajęć profilaktycznych, opieki nad zwierzętami, ekologii i organizacji wydarzeń kulturalnych

W grupie projektów o najwyższej wartości, przekraczającej 400 tysięcy złotych wygrał zakup ambulansu wraz z wyposażeniem dla noworodków, zakup dodatkowych, nowych łóżek dla pacjentów szpitala przy ul. Tochtermana oraz stworzenie ośrodka leczenia i ochrony dzikich zwierząt.

W grupie projektów o wartości od 50 do 400 tysięcy złotych radomianie – oprócz wspominanej budowy ścieżki rowerowej na Józefowie – wybrali m.in. propozycje: zakupu butelkomatów, stworzenia wodopojów dla zwierząt w parkach, tworzenia antysmogowych łąk kwietnych, likwidacji i przeciwdziałania „bazgrołom” na elewacjach zabytkowych budynków, budowy nowego placu zabaw na Plantach oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Głosujący poparli także projekty kulturalne, w tym „Teatr na Fontannach” i koncert z okazji 40-lecia Amfiteatru.

Z kolei na liście zwycięskich projektów o wartości do 50 tysięcy złotych znalazło się 16 pozycji. To m.in. zakup domków dla bezdomnych kotów, kontynuacja zajęć nordic walking, bezpłatne zajęcia aqua aerobic dla seniorów, rewitalizacja terenów zielonych na osiedlu XV-lecia, stworzenie nowego przejścia dla pieszych na ulicy Paderewskiego, zakup miejskich alkomatów, upamiętnienie bramy getta, grill miejski nad Mleczną, koncerty na Południu i Gołębiowie, a także zajęcia mające przeciwdziałać otyłości czy wadom postawy u dzieci.

W grupie projektów instytucjonalnych wygrało boisko wielofunkcyjne przy PSP 17 oraz „Bezpieczny i przyjazny Ogródek Jordanowski”.

Pełna, uaktualniona lista zwycięskich projektów znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. /źródło: radom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.