czw. Lut 20th, 2020

Tygodnik Radomski

ALTERGRANT – zdobądź nagrodę!

2 min read

Działasz w kulturze niezależnie od grantów? Współpracujesz z lokalnymi przedsiębiorcami, mecenasami kultury albo łączysz działalność kulturalną z własnym biznesem?

Weź udział w konkursie o nagrodę ALTERGRANT! Zdobądź 4 tys. złotych i udział w spocie promocyjnym. Zgłoszenia można przesyłać do 29 września.

Celem nowego konkursu Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej jest wyłonienie i wypromowanie działań prowadzonych w obszarze edukacji kulturalnej, które są realizowane w oparciu o współpracę międzysektorową oraz alternatywne środki finansowania. Jak mówi dr Anna Świętochowska, pełnomocnik ds. Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej: „Chodzi nam przede wszystkim o to, aby z jednej strony w obliczu całkowitego uzależnienia kultury od środków publicznych pokazać osobom zajmującym się animacją i edukacją kulturalną alternatywne sposoby finansowania, z drugiej zaś uwrażliwić przedsiębiorców, że kultura również może być istotnym narzędziem zmiany społecznej i warto o niej myśleć np. w kontekście działań CSR. Dlatego też organizujemy konkurs w partnerstwie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu”.

Kto może wziąć udział w konkursie? W konkursie mogą wziąć udział osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny, prowadzące działania z obszaru edukacji kulturalnej na terenie województwa mazowieckiego (z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy). Aby się zgłosić, wystarczy zapoznać się z regulaminem, znajdującym się na stronie

http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/mpek-altergrant/mpek-altergrant-2019.html

oraz przesłać formularz zgłoszeniowy do 29 września 2019 r.:

PRZEJDŹ DO FORMULARZA.

Przy ocenie zgłoszeń będzie brana pod uwagę dotychczasowa działalność uczestników i uczestniczek w tym m.in.: oryginalność prowadzonych działań, sposoby pozyskiwania środków oraz umiejętność budowania relacji. Do zdobycia są nagrody finansowe w wysokości 4000 zł oraz udział w spocie promocyjnym. Pytania można przesyłać na adres mpek@mik.waw.pl. Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej to pierwszy w Polsce wieloletni program wojewódzki, którego celem jest wspieranie twórczych działań angażujących mieszkańców, budujących poczucie wspólnoty oraz są narzędziem rozwoju społecznego. Inicjatorem programu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a głównym operatorem – Mazowiecki Instytut Kultury. Partnerem społecznym jest Federacja Mazowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.