nie. Wrz 27th, 2020

Tygodnik Radomski

Sukces Formacji CMG Kids

2 min read

Katarzyna Sławińska w imieniu tancerzy i rodziców najmłodszej formacji CMG Kids z Akademii Tańca CMG prowadzonej przez Monikę i Cezarego Gruszków przekazała Redakcji informację dotyczącą zwycięstw odniesionych przez młodych tancerzy.

Formacja powstała w 2016 r. Zespól zadebiutował w 2018 r. zajmując 5 miejsce w VII Międzynarodowym Turnieju Formacji Tanecznych „Radom Open 2018” w kategorii do 12 lat. W tym samym roku CMG Kids wzięło udział w Mistrzostwach Polski Formacji Latynoamerykańskich organizowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne oraz Federację Tańca Sportowego. W obydwu zawodach formacja zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Trzecie miejsce na podium, CMG Kids zajęło także w trakcie XI Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych „Zala Open 2018” na Węgrzech (Zalaegerszeg, 20.10.2018 r.). Złoty medal pojawił się podczas III Mikołajkowego Festiwalu tańca Nowoczesnego w Nowym Dworze Mazowieckim (16.12.2018 r.).

Rok 2019 rozpoczął się od zajęcia 2 miejsca w trakcie VII Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych „Radom Open 2019” (06.04.2019 r.), także w kategorii do 12 lat. Drugie miejsce w tym turnieju przypadło także układowi CMG Kids Girls.

Na pierwsze „złoto” tancerze nie musieli długo czekać wygrywając Mistrzostwa Polski  federacji World Artistic Dance Federation w kategorii Artistic Couple Formation Latin w Bydgoszczy w dniu 1 czerwca 2019 r.  Formacja dziewczęca CMG Kids Girls w kategorii International Latin Formation zajęła 2 miejsce.

Nowy sezon taneczny przyniósł srebrny medal w Mistrzostwach Polski Formacji Latynoamerykańskich federacji PTT w Białobrzegach (12.10.2019 r.) w kategorii do 12 lat.

Podczas XII Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych „Zala Open 2019” na Węgrzech (26.10.2019) zespół zajął 2 miejsce w kategorii Junior Latin Formation B-Liga oraz CMG Kids Girls z układem „Dance with me”.

W trakcie Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego zorganizowanych w Skierniewicach w dniu 17 listopada 2019 r., młodzi tancerze zadebiutowali w kategorii do 15 lat i także zajęli 2 miejsce! Jest to olbrzymi sukces dla naszych tancerzy, którzy maja 9-13 lat.

Dzięki zajęciu 2 miejsca w Mistrzostwach Polski PTT formacja CMG Kids dostała nominację do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata WDC AL (World Dance Council Amateur League) w Krakowie w dniu 12 grudnia 2019 r.! To olbrzymi zaszczyt reprezentować nasze miniasto Radom, jak i Polskę w tak prestiżowej imprezie. Cieszymy się bardziej, gdyż jest to rodzaj nagrody dla założycieli i trenerów Akademii Tańca CMG – Państwa Moniki i Cezarego Gruszków, którzy właśnie w listopadzie obchodzili Jubileusz 30-lecia pracy trenerskiej! Pragniemy raz jeszcze przekazać najserdeczniejsze życzenia z okazji tak znamienitego Jubileuszu. W trakcie tych trzech dekad formacje CMG zawsze utrzymywały się w gronie najlepszych zespołów latynoamerykańskich w Polsce, jak i na arenie światowej! Życzymy Państwu entuzjazmu, siły, wytrwałości i odniesienia wielu sukcesów na tanecznych parkietach!

Naszym Tancerzom życzymy powodzenia w nadchodzących Mistrzostwach Świata. Wszyscy rodzice mocno trzymają kciuki za CMG Kids!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.