czw. Cze 4th, 2020

Tygodnik Radomski

Setki tysięcy papierosów przemycanych w platformie ładunkowej

1 min read
  • Pół miliona złotych mógł stracić budżet państwa z tytułu niezapłaconych podatków.
  • 500 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 350 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współpracy z Zarządem w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Pod koniec października w podwarszawskich Markach funkcjonariusze przeprowadzili czynności  ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

W wyniku połączonych sił mazowieckiej KAS oraz CBŚP, ujawniano nielegalny towar, który przewoził w samochodzie ciężarowym 34-letni obywatel Polski. Kierowca po usłyszeniu informacji o grożących mu konsekwencjach zdecydował, że  dobrowolnie wskaże funkcjonariuszom  miejsce ukrycia 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
W tym przypadku interesująca jest nie skala przemytu a jego metoda.

Nielegalny ładunek znajdował się w specjalnie przygotowanej i  przerobionej przestrzeni pod platformą ładunkową.

Kierowca samochodu w czasie przesłuchania, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, deklarując wpłatę ponad 80 tys. zł. Samochód, z uwagi na fakt, że został specjalnie przerobiony i posiadał skrytkę do przewożenia kontrabandy, został  zajęty jako dowód w sprawie.   

Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone w Magazynie Depozytowym Mazowieckiego Urzędu Celno– Skarbowego w Warszawie jako dowód w sprawie.

Zamieszczoną  informację  przesłał  redakcji TR  Sekretariat  I Urzędu Skarbowego w Radomiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.