czw. Lut 20th, 2020

Tygodnik Radomski

Rekordowe zainteresowanie Konkursem Ekologicznym ,,Mój las”

2 min read

W   ramach  konferencji  ekologicznej  pod nazwą ,, Dla bioróżnorodności , dla klimatu”  zorganizowanej w siedzibie   Regionalnej Dyrekcji Lasów  Państwowych  w Radomiu  i z udziałem  jej przedstawicieli,  nastąpiło również   podsumowanie    regionalnego etapu   XXXIII   Ogólnopolskiego Konkursu   Ekologicznego ,,Mój las”. Na konkurs  edycji 2019/2020 współorganizowany   poza RDLP także przez  zarządy główne  – Ligi Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników  Leśnictwa i Drzewnictwa,  uczestnicy  konkursu  zgłosili  274  prace tj. dwukrotnie więcej  niż w jego edycji poprzedniej.  Rozpatrywała  je i wręczała nagrody komisja w składzie:  Jerzy Zawadzki  Prezes  SITLiD w Radomiu, Elżbieta Molenda – Prezes  Zarządu Okręgowego  LOP w Radomiu , Piotr Kacprzak – Wicedyrektor RDLP, Bogdan Chylak  Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego  ZO LOP, Maria Kowalczyk Członek Zarządu Okręgu LOP i Teresa Czubińska Członek Sądu Koleżeńskiego LOP.

Najlepsze prace zostały zaprezentowane na  wystawie usytuowanej przed wejściem do sali konferencyjnej. Nagrody i wyróżnienia stały się udziałem laureatów pięciu kategorii wiekowych , w tym przedszkolnej i czterech  uczniowskich  oraz   tematycznych: leśnie smakołyki, leśni lotnicy, formy ochrony przyrody w mojej okolicy oraz las, który leczy.  Podajemy   laureatów pierwszych nagród i   nauczycielskich opiekunów ich prac . W każdej kategorii   I  Nagrody  otrzymali    dwaj laureaci .

PRZEDSZKOLA:

1. Kajetan  Mochol   –  Przedszkole Publiczne  nr 22 w Radomiu (Zespół Szkół Podstawowych nr 1). Opiek Joanna Wróbel.

2. Kacper Chołuj – Przedszkole nr 4 w Kozienicach, opiekun  Anna Fiołna.

PUBLICZNE SZKOŁY PODSTAWOWE:

 Klasy I-III:

1.Szymon Puta z PSP w Nowym Mieście nad Pilicą, opiekun Katarzyna Maciąg.

2. Bartłomiej Sobania – PSP nr  4 w Radomiu, opiekun Anna Oparcik.

Klasy IV – VI:

1. Adam Lipiec  –  PSP nr 34 w Radomiu,  opiekun Anna Garczyńska.

2. Filip Firlej – PSP nr  15 w Radomiu, opiekun Lidia Michalska.

Klasy  VII – VIII:

1. Jakub Hodio – PSP nr 4 w Radomiu, opiekun Renata Jarosz.

2. Sylwia Biernat – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rusinowie, opiekun Kazimiera Woźniak.

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

1. Natalia Tomczyk – VI LO w Radomiu, opiekun Iwona Kacperska.

2. Małgorzata  Filipowska z I LO w Starachowicach, opiekun Grażyna Senderowska.  (mk).

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.