nie. Lip 5th, 2020

Tygodnik Radomski

PONAD 171 TYS. ZŁ DLA STRAŻAKÓW Z SUBREGIONU RADOMSKIEGO

1 min read

Druhowie z subregionu radomskiego mogą liczyć na kolejne już wsparcie samorządu Mazowsza. Radni województwa zdecydowali o przekazaniu 171 tys. zł dla radomskich OSP. Środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia dla strażaków. Jutro umowy wręczą wicemarszałkowie Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski oraz Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, członkowie zarządu województwa mazowieckiego.

Gaszą pożary, ratują ofiary wypadków, często przychodzą z pomocą w czasie klęsk żywiołowych – mowa oczywiście o strażakach ochotnikach. To oni jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia i choć mają ogromny zapał i chęć niesienia pomocy, to często mają braki w wyposażeniu. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego po raz kolejny przyznał dodatkowe środki na doposażenie mazowieckich jednostek OSP. 

Tym razem na zakup sprzętu i wyposażenia trafi 171 tys. zł dla strażaków z OSP Sienno, OSP Iłża, OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów, OSP Szydłowiec, OSP Wysoka, OSP Jankowice, OSP Policzna, OSP Czarnolas, OSP Władysławowo, OSP Gródek, OSP Wysokin oraz OSP Pionki.

Lista OSP z powiatów lipskiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego i przysuskiego, które otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu specjalistycznego oraz odzieży ochronnej:

Uroczyste wręczenie umów odbędzie się 19 grudnia (czwartek) 2019 r., o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.