czw. Sty 14th, 2021

Tygodnik Radomski

Pierwsza w Radomiu tężnia solankowa już działa

2 min read

Można już korzystać z tężni solankowej na Obozisku. To pierwszy tego typu obiekt w mieście. Jednocześnie dobiega końca rewitalizacja całego parku.

Budowę tężni solankowej zaproponowali sami mieszkańcy Oboziska. Została ona wybudowana w centralnej części parku. Drewniana konstrukcja jest wypełniona tarniną i jest zasilana solanką ze szczelnego zbiornika. Tężnia ma kubaturę prawie 500 metrów sześciennych i została przykryta sześciospadowym dachem. Wokół jest ustawionych 10 ławek dla osób chcących korzystać z tężni.

Równolegle trwa rewitalizacja całego parku. Powstaje m.in. skatepark, place zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla oraz siłownia terenowa. Są też nowe alejki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, toalety. Pojawią się także ławki, siedziska, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Prace obejmą również nowe nasadzenia oraz budowę miejsc postojowych od strony ulicy Parkowej.

– To kolejny etap modernizacji radomskich parków. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku park na Michałowie, a teraz dobiega końca rewitalizacja parku na Obozisku. W dalszych planach mamy prace w parkach na Gołębiowie i na Południu. Chcemy, by Radom miał jak najwięcej takich miejsc, które będą podnosiły jakość życia w naszym mieście – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z umową z wykonawcą rewitalizacja parku na Obozisku potrwa do jesieni. – Prace są bardzo zaawansowane. Chcemy zaprosić radomian do zrewitalizowanego parku już 22 września. Będzie to Europejski Dzień bez Samochodu kończący Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przygotowujemy atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Rewitalizacji parku na Obozisku wyniesie 8 mln złotych. Budowa tężni kosztowała natomiast 400 tysięcy złotych. ( radom.pl, mk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.