czw. Cze 4th, 2020

Tygodnik Radomski

Konwencja PiS z udziałem prezesa Kaczyńskiego w Radomiu

2 min read

W Radomiu odbyła się kolejna konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu podkreślił, że „podsumowanie czterech lat dobrej zmiany można zamknąć w słowie wiarygodność”. Z kolei lider listy PiS w okręgu radomskim – Marek Suski mówił, że „ostatnie cztery lata pokazały, że można więcej”. 

Trwa cykl spotkań Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami. Kolejna konwencja programowa ugrupowania odbyła się w Radomiu na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego. Jako pierwszy wystąpił na niej szef partii, Jarosław Kaczyński.

– Próbują wmówić ludziom że różnego rodzaju nasze zapowiedzi są niewiarygodne, że nawet to, co już się stało, też na dłuższą metę jest nie do utrzymania. To wszystko opiera się na mówieniu nieprawdy, a często na tym, co ta nowopolszczyzna nazywa fake newsami – powiedział Jarosław Kaczyński, odnosząc się do narracji przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że decyzja „co do przyszłości naszego kraju, decyzja co do przyszłości dobrej zmiany i tego wszystkiego co się z nią łączy”, zapadnie w dniu wyborów, 13 października.

Prezes PiS ponadto stwierdził: – Dobra zmiana ma już cztery lata, więc czas na podsumowania, ale i wyznaczenie nowych celów. To podsumowanie można zamknąć jednym, ale bardzo ważnym słowem: wiarygodność. Myśmy przed wyborami, ale także i w trakcie kadencji wiele obiecali i każdy musi powiedzieć, że przynajmniej miażdżąca większość tych obietnic została wykonana (…). Wybory zmieniają się w pewnego rodzaju rytuał: każdy coś tam mówi. Wyborcy głosują przypadkowo, na podstawie jakichś swoich osobistych sympatii czy antypatii, ale bez podstawy merytorycznej i to wszystko razem zwykle służy temu, by trwało to, co było przedtem. A w naszym wypadku, bo nie chcę tutaj oceniać innych krajów, to co trwało przedtem, to był postkomunizm, a dokładniej późny postkomunizm.

Jarosław Kaczyński zapowiedział również po raz kolejny, podział Mazowsza, „niezależnie od tego, że się marszałek Struzik sroży”.

Podczas konwencji wystąpił także Marek Suski, lider listy PiS do Sejmu w okręgu radomskim: – Ostatnie cztery lata pokazały, że można więcej – zaznaczył. Mówił również m.in. o rozwoju południowego Mazowsza oraz administracyjnego wyodrębnienia Warszawy i utworzenia dwóch województw: – Prezes PiS zapowiedział, że będzie utworzone woj. mazowieckie bez Warszawy. To perspektywa dla naszego regionu i odbudowy naszego potencjału – podkreślił Marek Suski, który następnie wymienił „sukcesy PiS” w Radomiu i regionie oraz wspomniał o pomocy spółek Skarbu Państwa, w tym Enei, dla radomskich klubów sportowych, tj. Radomiaka i Czarnych.

Na zakończenie szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów przedstawił pełną listę PiS w okręgu nr 17 w najbliższych wyborach do Sejmu RP. Zaprezentowani zostali też kandydaci tej partii do Senatu, tj. Stanisław Karczewski (okręg nr 49) i Wojciech Skurkiewicz (50).

Źródło: radom24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.