sob. Sie 8th, 2020

Tygodnik Radomski

Lewica: Biedroń i Czarzasty w Radomiu

4 min read

Prezes partii Wiosna Robert Biedroń oraz przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty, mówili  w czwartek pod ,,Fontannami” w Radomiu o szansach rozwojowych dla miasta i drożyźnie. W żarliwych słowach popierali  kandydatów Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu nr 17.

Briefing prasowy kandydatów do Sejmu z list Lewicy, w okręgu radomskim, z udziałem Roberta Biedronia i Włodzimierza Czarzastego:

Opublikowany przez Radom24.pl Czwartek, 3 października 2019

– Radom to miasto dumne, waleczne. To miasto, które powinno w końcu być kojarzone z dobrymi pomysłami, ludźmi, którzy naprawdę dbają o interes Radomia, a nie wybujałe ego jakiegoś prezesa. Samorządowcy z Lewicy zawsze dbali o ludzi wykluczonych, pozostawionych w tyle. Musimy doprowadzić do tego, żeby miasta takiej  wielkości jak Radom, wreszcie na mapie Polski odzyskały swoją godność, mieli dobrych ambasadorów – powiedz al Robert Biedroń na powitanie .

Przewodniczący   SLD Włodzimierz Czarzasty zaczął  słowami – Stawiamy zarówno na młodość przykładem jest Patryk Fajdek, jak i  doświadczenie, kłaniam się Ireneuszowi Sitarskiemu, po czym skomentował reakcje przedstawicieli niektórych banków  po ogłoszeniu wyroku unijnego TSUE w sprawie frankowiczów: – Jestem zdziwiony arogancją polskich banków. Słucham wypowiedzi ich przedstawicieli i to  nie jest tak, że będziecie rywalizowali z obywatelkami i obywatelami. Myślę, że nastąpił i powinien nastąpić czas skruchy i refleksji. Zarobiliście już wystarczająco dużo, ten sam kredyt nie może być spłacany kilka razy, nie straszcie ludzi…

– Jestem radomianinem i jestem z tego dumny. Jestem dumny z tego, że mogę powiedzieć, że Radom to mój dom. Robert wspomniał o podwyżkach cen, a na tych podwyżkach tracą ci, którzy mieszkają w takich miastach, jak Radom, w takich miastach, o których politycy z Wiejskiej, już dawno zapomnieli. Czas to zmienić. Radom potrzebuje nowego impulsu do rozwoju. Radom potrzebuje przeniesienia z Warszawy ważnego urzędu centralnego, Radom potrzebuje przeniesienia z Warszawy ważnego urzędu  centralnego – przedstawiał swój program Patryk Fajdek.

Ireneusz Sitarski stwierdził, że Radom w końcu musi się dobić do tego rozwoju gospodarczego, który jest najistotniejszym zadaniem. – Do tej pory nie dobiliśmy się do tego, żeby do Radomia normalnie dojeżdżać koleją i samochodami. Nie zrobił tego, ani rząd PO ani PiS. A brakuje  30 kilometrowy odcinek trasy nie jest zrobiony. Nie uczynił tego rząd PO ani PiS… Musimy zapewnić rozwój gospodarczy miastu, rozwój przemysłu. My, jako Lewica, deklarujemy, że zrobimy wszystko, aby Radom odbudował swój potencjał przemysłowy – mówił.

Po  wystąpieniach indywidualnych przedstawiciele Lewicy udali się „na targ”, gdzie udowadniali, że w Polsce jest drożyzna, wszystko drożeje. Wskazywali  konkretne ceny warzyw, owoców czy pieczywa..

 Kandydat SLD Daniel Oliszewski zamieszkały w powiecie grójeckim na pytanie, ile on, jako rolnik, zarabia na  sklepowej drożyźnie, odpowiedział, że rolnik otrzymuje od 80 groszy do1 złotówki za kilogram jabłek, które w sklepie kosztują 3 zł, czyli 2 zł więcej niż rolnik sprzedaje ten towar.  Z ziemniakami jest podobnie. Koszty produkcji przez 4 lata drastycznie wzrosły. Rolnika nie stać jest na produkcje warzyw i owoców. One są sprzedawane poniżej ceny uprawy a w sklepach jest drożyzna. Lewica ma jednak na to pomysł. Przede wszystkim wprowadzimy cenę minimalną, żeby rolnik miał pewność, że  to co wyprodukuje, sprzeda po minimalnej, opłacalnej cenie.

Po  zamknięciu  targu, przedstawiciele SLD, Wiosny i Lewicy Razem oraz  ich kandydaci sejmu RP prowadzili rozmowy w mniejszych grupach. Szczególnie aktywna była pani ze Śląska, która, będąc  na emeryturze przyjechała do Radomia. Poruszyła m.in. problem szpitalnych oddziałów ratunkowych, w których poważnie chorzy ludzie przebywają nie tylko godzinami, lecz bywa, że  całymi dniami, nie tylko bez diagnozy, lecz i zainteresowania, nawet pożywienia. Dzieje się tak od lat. Włodzimierz Czarzasty zachęcał członków i sympatyków lewicy do jeszcze większej aktywności. Odwiedził w kraju  pond 40 miast i wie, że poparcie lewicy jest zachęcające. Na pożegnanie zwrócił

 się do rozsądnie myślących  radomian, dobrze życzących regionowi radomskiemu  i Polsce, by głosowali na kandydatów Lewicy. To dobra lista, dobrzy kandydaci. Głosujcie   na listę nr 3, listę Lewicy.

Duże zainteresowanie wzbudzał  przywódca Robert Biedroń. Chętnie  odpowiadał na pytania i udzielał wywiadów dotyczący  np. wychowania seksualnego w szkołach i innego rodzaju placówkach wychowawczych. Wyraził m.in. pogląd, że niektórzy hierarchowie kościelni, jak opętani wypowiadają się na temat seksualności, jakby byli specjalistami  od tych spraw. Wygląda to tak, jakbym ja Robert Biedroń wypowiadał się na temat ginekologii. Co ja wiem o ginekologii, pewnie tyle samo, co i Jarosław Kaczyński. On jednak wypowiada się na tematy wychowania seksualnego i was straszy… Więcej na filmiku. (mk)

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.