Społeczność Chrześcijańska w Radomiu


Społeczność Chrześcijańska w Radomiu to aktywnie działający zbór Kościoła Chrystusowego w Polsce, który ma swoje korzenie w tej historycznej miejscowości.

Obecnie, obowiązki pastora pewności w rękach Adama Byry, który prowadzi wspólnotę w duchu chrześcijańskiej miłości i współdziałania.

Nabożeństwa, które są kluczowym elementem życia duchowego wspólnoty, odbywają się regularnie w kaplicy przy ul. Żeromskiego 79/81, gdzie wierni mają możliwość uczestniczenia w modlitwach i wspólnym uwielbieniu.

Historia

„Stacja misyjna Kościoła Zborów Chrystusowych w Radomiu, będąca częścią zboru „Chrześcijańska Społeczność” w Warszawie, została założona 1 września 2001 roku. Na jej czele stanął Tytus Pikalski, który objął stanowisko kierownika jednostki. Początkowo wspólnota skupiała zaledwie kilku wiernych, jednak do 2006 roku liczba ta wzrosła do około 50 osób, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu i potrzebie wsparcia duchowego w regionie. Spotkania odbywały się w wynajmowanym lokalu przy ul. Żeromskiego 75, co stanowiło ważne miejsce dla lokalnych wiernych.

W dniu 3 grudnia 2006 roku odbyło się nabożeństwo z okazji pięciolecia działalności Społeczności Chrześcijańskiej w Radomiu. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczył m.in. Prezbiter Naczelny Wspólnoty Kościołów Chrystusowych w RP, pastor Andrzej W. Bajeński, co podkreśliło znaczenie tego jubileuszu. Społeczność podjęła się nie tylko działań religijnych, ale również rozwijania wsparcia dla osób w trudnej sytuacji.

W marcu 2013 roku wspólnota przeniosła swoje nabożeństwa do nowego miejsca, którym stał się budynek przy ul. Warzywnej 23. Tam również mieścił się niewielki hostel, stworzony przez Społeczność, który miał na celu pomoc osobom wychodzącym z kryzysu bezdomności. To oznaczało nowy krok w stronę zaangażowania społecznego i odpowiedzialności za lokalną społeczność.

Po przeprowadzce Tytusa Pikalskiego do Siedlec, 27 października 2013 roku, nowym pastorem w Radomiu został Marek Lipowski. W tym okresie radomska wspólnota liczyła około 60 ochrzczonych członków, a liczba uczestników nabożeństw wahała się między 90 a 100 osobami. Taki wzrost uczestnictwa świadczył o pozytywnym wpływie działań wspólnoty na życie duchowe mieszkańców Radomia.

Przypisy

  1. a b Wspólnoty lokalne [online], chrystusowi.pl [dostęp 05.05.2024 r.]
  2. 15-lecie w Radomiu [online], slowoizycie.pl [dostęp 05.05.2024 r.]
  3. a b c Społeczność Chrześcijańska w Radomiu – jubileusz 5-lecia [online], slowoizycie.pl [dostęp 05.05.2024 r.]
  4. a b Radom i Siedlce [online], slowoizycie.pl [dostęp 05.05.2024 r.]

Oceń: Społeczność Chrześcijańska w Radomiu

Średnia ocena:4.49 Liczba ocen:5