pt. Lut 26th, 2021

Tygodnik Radomski

Najlepsi nauczyciele z radomskiego…

2 min read

Rozstrzygnięty  został trzeci z kolei,  organizowany przez samorząd Mazowsza konkurs na “Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik praca z uczniami szczególnie uzdolnionymi, wśród których są laureaci programów stypendialnych realizowanych przez samorząd Mazowsza, zasługuje na uznanie i nagrodę.

– Na Mazowszu mamy wspaniałych pedagogów, dla których praca z uczniem jest swego rodzaju misją. To ludzie z pasją i ogromną wiedzą, którzy potrafią w młodych ludziach wzbudzić chęć do nauki i poszukiwania wiedzy. Są zaangażowani, wyrozumiali, ambitni i opiekuńczy, a swojej pracy często poświęcają prywatny czas. Obserwując naszych stypendystów musze przyznać, że ich oddanie młodym ludziom przynosi znakomite rezultaty.

Do trzeciej edycji konkursu „Opiekun stypendysty 2019/2020” samorząd Mazowsza zaprosił nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących (18 opiekunów), a także pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych (18 opiekunów). Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Nagrodzeni nauczyciele – Opiekunów Stypendystów

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych „Najlepsza Inwestycja w człowieka” z rejonu radomskiego to:

1. Pani Dorota Dróżdż- Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Pionkach

2. Pani Renata Jesionek- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Radomiu

3. Pan Paweł Kowalski- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Kilińskiego w Mogielnicy

4. Pani Aneta Łabęcka – Pasek- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu

5. Pani Dorota Ługowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu

6. Pani Katarzyna Torzewska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu (ak)

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.