W Radomiu trwają wakacyjne akcje organizowane przez Komendę Miejską Policji, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników letnich półkolonii. Policjanci angażują się w edukację dzieci oraz młodzieży z powiatu radomskiego, prowadząc interaktywne spotkania, które uczą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W programie wykorzystuje się gry i konkursy, które zachęcają młodych uczestników do aktywnego włączenia się w zajęcia. Działania te odbywają się w różnych lokalizacjach, m.in. w Radomskim Klubie Piłkarskim oraz fundacjach lokalnych.
W dniach 7 i 8 sierpnia 2025 roku, przedstawiciele wydziału ruchu drogowego oraz prewencji radomskiej policji zorganizowali spotkania dla grupy około 50 dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Policjanci omawiali kluczowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących poruszania się jednośladami i hulajnogami elektrycznymi. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać wymagania dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych formach zabawy związanych z tematem bezpieczeństwa. Policjanci zadbali o to, aby każde spotkanie miało charakter interaktywny, co sprzyjało nauce i zadawaniu pytań przez młodych uczestników. Radomska policja planuje kontynuować podobne działania profilaktyczne aż do końca wakacji, kładąc duży nacisk na promowanie świadomych i bezpiecznych postaw wśród lokalnej młodzieży.
Źródło: Policja Radom
Oceń: Bezpieczne Wakacje z Policją w Radomiu: Edukacja dla Dzieci i Młodzieży
Zobacz Także