sob. Wrz 19th, 2020

Tygodnik Radomski

Rozbłysła świąteczna iluminacja Radomia

1 min read

Tysiącami kolorowych światełek rozbłysła świąteczna iluminacja centrum miasta. Jej uroczyste odpalenie odbyło się w niedzielne popołudnie na radomskim deptaku.

W okresie świątecznym ulicę Żeromskiego ozdobi m.in. tunel świetlny oraz ustawione na placu przed Urzędem Miejskim świetlne figury: miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, wielka bombka oraz napis I LOVE RADOM. 

Świąteczna dekoracja to także Mikołaj w saniach przed dworcem PKP oraz kilka kilometrów świetlnych girland zawieszonych m.in. na ul. Żeromskiego, Malczewskiego, Focha i w Rynku. Będą także ozdoby z węża świetlnego zamontowane na ul. Traugutta, Niedziałkowskiego i Kilińskiego oraz przewieszki nad ulicami. Miasto ozdobią też udekorowane żywe i sztuczne choinki.

Przy okazji uroczystego odpalenia iluminacji o godz. 16.30 z Placu Konstytucji 3 Maja na plac Corazziego przeszła II Świąteczna Parada Światła. W Paradzie wystąpiły trzy orkiestry: Małe Grandioso, Orkiestra Grandioso Radom oraz Impacto de Radom. W spotkaniu na deptaku wzięli też udział m.in. siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom, siatkarki E.Leclerc Radomki Radom oraz szczypiornistki Akademii Piłki Ręcznej Radom.

/źródło: radom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.