UWAGA! Dołącz do nowej grupy Radom - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wypadek z udziałem nieletniego na hulajnodze elektrycznej w Radomiu

Beata Ignatiuk

Beata Ignatiuk


W Milejowicach miał miejsce wypadek drogowy, w którym ranny został 11-letni chłopiec poruszający się hulajnogą elektryczną. Dziecko wyjechało z posesji wprost pod nadjeżdżający pojazd ciężarowy. Policja bada okoliczności zdarzenia i apeluje o większą ostrożność wśród uczestników ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 września, kiedy to oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o wypadku w Milejowicach. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 11-latek jadąc hulajnogą elektryczną nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu ciężarowego marki Mercedes, co doprowadziło do kolizji. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Radomiu, a policjanci obecnie analizują wszystkie aspekty tego incydentu.

W związku z incydentem, przedstawiciele policji zwracają uwagę na konieczność przypominania dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 lat chcące kierować hulajnogą elektryczną muszą posiadać odpowiednie uprawnienia, takie jak karta rowerowa. Policja podkreśla, że każde dziecko powinno być świadome zarówno swoich praw, jak i obowiązków na drodze.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z hulajnóg oraz rowerów. Należy zwrócić uwagę na zasady korzystania z dróg, w tym ograniczenia prędkości oraz konieczność korzystania z wydzielonych dróg dla rowerów. Ważne jest również, aby nie kierować hulajnogą w stanie nietrzeźwości oraz nie przewozić innych osób, co jest zabronione przepisami prawa.

Źródło: Policja Radom


Oceń: Wypadek z udziałem nieletniego na hulajnodze elektrycznej w Radomiu

Średnia ocena:4.89 Liczba ocen:17


Zobacz Także