UWAGA! Dołącz do nowej grupy Radom - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Narodowe Czytanie 2025 w Radomiu: Poezja Jana Kochanowskiego w Miejskiej Bibliotece

Beata Ignatiuk

Beata Ignatiuk


Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza mieszkańców na wydarzenie Narodowe Czytanie 2025, które odbędzie się w pierwszych dniach września. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z poezją Jana Kochanowskiego. Uroczystość połączona będzie z koncertem na wiolonczelę i fortepian, co z pewnością umili atmosferę spotkania. Wydarzenie ma na celu popularyzację literatury oraz integrację lokalnej społeczności.

Wydarzenie zaplanowane jest na piątek, 5 września, o godzinie 15.00, i odbędzie się w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ulicy Piłsudskiego 12. W programie przewidziane są fragmenty utworów Kochanowskiego, które zostaną zaprezentowane przez zaproszonych gości, w tym władze miasta oraz mieszkańców Radomia. Dodatkową atrakcją będzie koncert, w którym wystąpią artyści Piotr Gach i Jakub Stachura.

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje inspirowane muzyką renesansową oraz utwory jazzowe o minimalistycznym charakterze. Takie połączenie literatury i muzyki, zwłaszcza w kontekście dzieł tak znanego poety jak Jan Kochanowski, ma na celu wzbogacenie doświadczeń kulturalnych mieszkańców Radomia. Organizatorzy zachęcają do licznego uczestnictwa oraz aktywnego włączenia się w to ważne wydarzenie, które łączy sztukę i lokalną społeczność.

Źródło: Urząd Miasta Radom


Oceń: Narodowe Czytanie 2025 w Radomiu: Poezja Jana Kochanowskiego w Miejskiej Bibliotece

Średnia ocena:4.54 Liczba ocen:5


Zobacz Także