pt. Lis 22nd, 2019

Tygodnik Radomski

W lipcu kolejny przetarg na dokończenie Radomskiego Centrum Sportu

1 min read


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, ze względu na brak ofert, unieważnił przetarg na dokończenie budowy hali widowiskowo-sportowej oraz stadionu przy ulicy Struga.

Przypomnijmy, że prace przy budowie hali wykonane są w 85 procentach, przy stadionie natomiast w 53 %. Wspomniane obiekty wejdą w skład Radomskiego Centrum Sportu.

– Kolejne ogłoszenie przetargowe  zostanie skierowane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w pierwszych dniach lipca. W ramach tego samego zadania wybudowany ma być także układ komunikacyjny wokół Radomskiego Centrum Sportu –poinformował Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u.

Przypomnimy, że  zgodnie z umową hala widowiskowo- sportowa miała być przekazana do użytku w   lipcu 2018 roku, w  drugim terminie w  połowie listopada ubiegłego roku. Była wówczas  tematem ostrego sporu w kampanii  przed wyborami samorządowymi. Na wysokości zadania nie stanęło też konsorcjum realizujące tę  inwestycję  – radomska firma Rosa – Bud i krakowskie Maxto. 1 marca obecnego roku  inwestor tj.  radomski MOSiR zerwał umowę ze wspomnianym  konsorcjum firm i odzyskuje pieniądze od poprzednich wykonawców  na podstawie  gwarancji bankowych. Strata czasu jest jednak szkodą  niepowetowaną. (mk)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.