pt. Lis 22nd, 2019

Tygodnik Radomski

Sobotnio – niedzielne atrakcje na Borkach

3 min read

Dużo  energii i samozaparcia  w pozbywaniu się zbędnych kilogramów, towarzyszącej  temu zabawy i humoru – cechowało imprezę rozpoczynającą  23 czerwca wakacyjny cykl WCZUJ SIĘ W WAKACYJNY KLIMAT ożywiający  wypoczynek na Borkach. Inicjatywa Gminy Miasta Radom i Wodociągów Miejskich    wystartowała udanie. Klikając na stronę internetową radomskich Wodociągów Miejskich  www.woda.radom.pl  lub  na facebook tej spółki  można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o realizowanym od 2015 roku projekcie pod nazwą ,,Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miasta Radomia”. Radom jest jedynym miastem w Polsce realizującym tego rodzaju projekt unijny, przywracający w zbiorniku roślinność, ryby, żaby i inne płazy. Realizacja tego zadania wymaga czasu. Dlatego po spuszczeniu jesieni a 2018 roku wody ze zbiornika przez jego osuszony teren  płynie sobie leniwie , jak przed wieloma laty, rzeka Mleczna, której koryto zostało już w znacznym stopniu udrożnione. Z namułów rzecznych zostały oczyszczone też dwa stawy kolmatacyjne, usytuowane przy głównym zbiorniku rekreacyjnym. Uszczelniony został również kolektor. Obecnie Wodociągi Miejskie w Radomiu, zgodnie z obowiązującymi procedurami czekają na uprawomocnienie się decyzji tzw. środowiskowej. Prezes Zarządu Leszek Trzeciak przewiduje, że być może  po wakacjach przyszłorocznych da się na nowi zapełnić wodą oczyszczony i pogłębiony Zbiornik Borki, ważny element całego projektu.

Dlatego już  23 czerwca, czyli  w pierwszym dniu wytyczoną trasą wokół zbiornika    spacerowało, biegało lub śmigało rowerami setki, jeśli nie tysiące radomian i ich gości. Starsi przyglądali się ptakom penetrującym płytkie  kałuże utworzone przez intensywne czerwcowe opady deszczu . Jeden ze spacerowiczów zwierzył mi się, że kilka dni temu ujrzał nawet czarnego bociana brodzącego po jednej z większych  takich kałuż.

Główna  impreza odbyła się jednak przy głównym trakcie spacerowym. Tu na ścianach  niewielkiej oblepionych banerami, znane instruktorki fitness z Esfit Studio zachęcały do  rytmicznych pląsów dziewczęta i panie do ruchu gromadzące się przed sceną, usytuowaną przy plaży. Gościem specjalnym był Krzysztof Nowak, który poprowadził maraton zumby. Ilość uwolnionych endorfin i spalonych kalorii była widoczna na spoconych twarzach.  Instruktorki to m.in.: Katarzyna Gaca, Kamila Kwadrans, Karolina Lachowicz, Sylwia Socha i Teresa Walerowicz. 

Atrakcje przygotowali organizatorzy także dla dzieci.  Chodzi o gry i zabawy, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, malowanie na streczu, bańki XXL, kolorowe warkoczyki, bajkowe tatuaże. Czynny był też punkt informacyjny programu LIFE. Uczestnicy smakowali   gratisową wodę, którą częstował ich m.in. red. Kajetan Orzeł – rzecznik prasowy Wodociągów Miejskich.

Podobnie  aktywy będzie  każdy weekend, aż do 1 września włącznie. Scenariusz zawsze  ciekawy. Imprezy w każdą sobotę i niedzielę rozpoczynają się o godz. 9:30 i 16:00 i trwają przez dwie godziny z okładem.

– Zachęcamy wszystkich. Zaczynamy od adaptacji do aktywności i  atrakcyjnych zajęć dla dzieci. Zumba z gwiazdami, joga, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, tabata, trampoliny, interwały. Nie zabraknie  gratisowej radomskiej kranówki, ponoć najsmaczniejszej w Polsce. Temperaturę ciała będzie można obniżyć pod wodnymi kurtynami. Na koniec maraton fitness.  Inne atrakcje, to zajęcia taneczne i ogólnorozwojowe dla dzieci. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Wstęp zawsze wolny – zachęcał Emil Tyszko z Esfit Studio. Podobnie jest od godziny 9.30 29 czerwca, podobnie będzie w niedzielę, 30 czerwca oraz wszystkie soboty i niedzielę tegorocznych wakacji.

Jak było 23 czerwca, przedstawiamy na załączonych fotkach. (ka)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.