pt. Cze 5th, 2020

Tygodnik Radomski

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ … małe firmy, wielkie zmiany

1 min read

W auli Uniwersytetu Humanistyczno- Technicznego  w Radomiu odbyło się 12 czerwca interesujące szkolenie  z cyklu: PRAWO DO PRZEDSIEBIORCZOSCI  -małe firmy, wielkie zmiany. Firmuje je Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jej celem jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą  małych i średnich przedsiębiorstw, rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystanie nowych technologii w działalności gospodarczej.  Cel główny określił w publikacji   udostępnionej uczestnikom szkolenia b sam premier –   Prawo gospodarcze oparte na zaufaniu i partnerstwie.

Pakiet zmian prawnych pod nazwą ,, Konstytucja Biznesu”,  które tworzą m.in. zasada ogólne prawa przedsiębiorstw, pewność prawa i przewidywalność działań administracji, tworzenie prawa gospodarczego oraz rzecznik małych  i średnich przedsiębiorstw oraz ich rzecznik już staja się rzeczywistością, tworząc normalność.- Kontynuując działania podjęte przez Premiera Mateusza  Morawieckiego przygotowujemy kolejne rozwiązania, które poprawią prawne i instytucjonalne otoczenie biznesu – napisała we wstępie  wspomnianej publikacji Jadwiga Emilewicz Minister Przedsiębiorczości i Technologii. 

Już wkrótce stanie się  faktem prosta spółka akcyjna i inne regulacje prawne przeciwdziałające zatorom płatniczym. W przygotowaniu jest Pakiet  Przyjazne Prawo oraz przepisy dotyczące zakupów publicznych. 

O tym, jakie sprawy poruszano  na szkoleniu w Radomiu co nieco na zamieszczanych fotkach. (mk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.