pt. Gru 13th, 2019

Tygodnik Radomski

Osoby z niepełnosprawnością mogą żyć aktywnie

2 min read

Zaledwie co trzecia osoba niepełnosprawna w Polsce jest aktywna zawodowo. To właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie!”. 17 maja będzie można skorzystać z pomocy ekspertów ZUS i współpracujących instytucji.

Już 17 maja ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku hasło wydarzenia to „Żyj aktywnie!”. Organizatorzy chcą zachęcić osoby z niepełnosprawnością do rozwijania swoich talentów oraz poszukiwania możliwości rozwoju.Eksperci  przedstawią tego dniaczęść instrumentów wsparcia i pomocy państwa. Uczestnicy poznają także zalety korzystania z szeroko rozumianej e-administracji, która w przypadku problemów z poruszaniem może znacząco podwyższyć komfort załatwiania spraw urzędowych.

Radomski oddział ZUS przygotował tego dnia porady ekspertów. Od godziny 10.00 do 12.00 klienci ZUS mogą skorzystać ze stoisk informacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Pracownicy funduszu opowiedzą m.in. o wyjazdach na leczenie uzdrowiskowe, dopłatach do niezbędnego zaopatrzenia, np. sprzętu ortopedycznego czy niezbędnych środków higienicznych. Porad w zakresie  świadczeń z ubezpieczenia społecznego udzielą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” zaprasza na wystawę obrazów swoich podopiecznych, a Warsztaty Terapii Zajęciowej na kiermasz rękodzieła.

Radomski ZUS włączył się także w organizację imprezy „Dni Godności”, która odbędzie się w dniach 22 -24 maja. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału również w tym wydarzeniu.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski.Informacje o tym, co będzie działo się w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.zus.pl/dzienON. Pod wskazanym adresem dostępne są też harmonogramy i szczegóły dotyczące organizowanych prelekcji oraz dyżurów eksperckich.

Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.