nie. Lip 5th, 2020

Tygodnik Radomski

Integracyjne spotkanie członków SLD i ,,Wiosny”

3 min read

Kilkutygodniowe współdziałanie radomskich instancji wyliczanych alfabetycznie trzech lewicowych partii: Lewicy Razem, SLD i ,,Wiosny” i ich 18 kandydatów na posłów startujących w radomskim okręgu nr 15   ze wspólnej  listy SLD zaczyna przynosić  efekty.

Nie zostało  co prawda zwieńczone mandatem poselskim , a może właśnie dlatego jeszcze  bardziej   uzmysłowiło potrzebę kontynuowania partnerskiej współpracy. W przypadku ,,Wiosny” i SLD   przyjęło to  już  formę podążania, z inicjatywy ich instancji krajowych,  pod rękę drogą prowadzącą do Lewicy Razem. Nie w pośpiechu, lecz spacerkiem, wypełnionym rozmowami nie tylko  na temat  wspólnych inicjatyw i działań m.in.  w celu jeszcze  lepszego  poznania się i zaprzyjaźnienia. Liderzy obydwu radomskich  organizacji – Patryk  Fajdek z ,,Wiosny”  i Waldemar Kaczmarski z SLD przyznali, że przygotowywali się do tego, przekonując również  do kontaktów członków. W ten sposób doszło 17 stycznia do integracyjnego spotkania składkowego, na które przyjęła zaproszenie  zamieszkała w Warszawie posłanka  Anna Żukowska rzecznik prasowy zmierzającego do jedności  SLD.

Waldemar  Kaczmarski,  otworzył spotkanie  od powitania  gości -poseł Anny Żukowskiej  z Warszawy i  Patryka Fajdka z ,,Wiosny” . Prezentując środowisko SLD powiedział, że tworzą go ludzie  o dużym doświadczeniu, realnie patrzący na to, co za nami  i co przed nami.-Mamy w swoich szeregach posłankę wielu poprzednich kadencji Danutę Grabowską, prof. Henryka Bednarczyka inicjatora i prezesa    Stowarzyszenia SYCYNA, prężnie działającego od wielu lat, bardzo znanego w całym regionie,Wojtka Bernata startującego w poprzedniej  kadencji z dobrym wynikiem na prezydenta miasta Radomia, Mirosława Ciura niegdyś wiceprezydent Radomia. Jest wśród  nas  wielu innych, cenionych ludzi. Poznacie ich  w rozmowach  grupowych , do których zachęcam.

Patryk Fajdek zaczął od złożenia trzech podziękowań. Pierwsze zaadresował posłance  Ani Żukowskiej za to, że  przyjechała do Radomia, znalazła dla nas czas  . Drugie  panu Waldkowi za  zorganizowanie tego spotkania, bardzo nam wszystkim potrzebnego. Kampania wyborcza była wyczerpująca. Wiele się działo. Prowadziliśmy szczere rozmowy. Były też burzliwe. Mieliśmy rożne spojrzenia na niektóre sprawy, na politykę. Szczere wyrażanie  poglądów  wzmacniało nas. Spowodowało, żeteraz   coraz więcej przyjaźni między nami. Trzecie  podziękowanie  kieruję  do wszystkich  uczestniczących  w kampanii wyborczej lewicy . Dziękuję za to, że uczestniczyliście w niej , roznosiliście ulotki, rozwieszali  banery, wspierali nas. Nie ważne którego kandydata czy kandydatkę podkreślił .

Posłanka Anna Żukowska zaczęła od spostrzeżenia, że w spotkaniu uczestniczą osoby reprezentujące różne  pokolenia, widzę tu  przekrój całego społeczeństwa – powiedziała.

– Co prawda, nie udało się lewicy  uzyskać w okręgu  radomskim  mandatu poselskiego, ale jestem przekonana, że już za niecałe  cztery lata mandat uzyskamy. Ze swej strony składam deklarację, że będę zabiegać  o to osobiście. Wkrótce otwieram w Radomiu swoje biuro poselskie. Również w obecnej  kadencji   Sejmu będę orędownikiem spraw mieszkańców Radomia i powiatów ziemi radomskiej. Proszę  o kontakt, sygnały, propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.