pt. Cze 5th, 2020

Tygodnik Radomski

Dariusz Grabowski: Trzeba wystąpić o podwyższenie stawki godzinowej dla strażaków-ochotników

1 min read

Kandydat na posła z listy PSL – Dariusz Grabowski zajął się dziś kilkoma tematami, m.in. problemem braku pieniędzy w samorządach czy pomocą dla OSP. – Trzeba wystąpić o podwyższenie stawki godzinowej dla strażaków-ochotników – mówił.

Pierwszy temat dotyczył bezpośrednio naszego miasta: – Obecnie samorządy cierpią z powodu braku pieniędzy. Niestety, wszystko na to wskazuje, że ten problem się powiększy. Coraz wyraźniej widać, że w związku z tym, czeka nas wprowadzenie podatku katastralnego. To może być dla wielu środowisk katastrofa.

– Z PSL-em występujemy więc o tzw. żelaznego lokatora, czyli obywatelowi w wieku emerytalnym, nie może być podwyższony czynsz o więcej niż wskaźnik inflacji. To jest nasz program i uważam, że jest to niezmiernie potrzebne – kontynuował Dariusz Grabowski.

Kolejna sprawa, która zajął się dziś kandydat na posła, to ochotnicze straże pożarne: – Problem polega na tym, że tylko w czasie akcji, strażacy-ochotnicy są opłacani i ta opłata to tylko 15 zł za godzinę. Trzeba wystąpić o podwyższenie stawki godzinowej dla tych osób. Po drugie, trzeb zadbać o swoistą opiekę zdrowotną dla OSP – stwierdził.

Żródło: rado24.pl, foto M. Kaca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.