sob. Paź 24th, 2020

Tygodnik Radomski

CMG Kids Girls Mistrzem Świata WDC

2 min read

Jak informuje Katarzyna Sławińska, piątek, 13 grudnia, okazał się szczęśliwym dniem dla formacji latynoamerykańskich z Akademii Tańca CMG prowadzonej przez Monikę i Cezarego Gruszków.W Karcher Hala Cracovia odbyły się Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych World Dance Council (WDC AL).


Najmłodsza formacja CMG Kids została Vice – Mistrzem Świata w kategorii formacji latynoamerykańskich do 13 roku życia. Tytuł Mistrza Świata WDC AL Latynoamerykańskich Formacji Dziewczęcych, w kategorii poniżej 16 lat, trafił do formacji CMG Kids Girls.


Zorganizowane Mistrzostwa Świata były przepięknym widowiskiem tanecznym, dostarczającym nam rodzicom, moc niezapomnianych wrażeń i doznań artystycznych. Serca nam pękały z dumy, widząc, jak nasze dzieci, uczniowie klas 4 – 7 godnie reprezentowali swoje szkoły, ale także nasze miasto Radom na tak prestiżowej imprezie, która po raz pierwszy zorganizowana była w Polsce.
Zarówno tancerze, jak i rodzice, nie mogli powstrzymać łez, ale były to łzy szczęścia. Piątek trzynastego, należał właśnie do formacji CMG Kids i trenerów: Państwa Moniki i Cezarego Gruszków oraz Marka Michalkiewicza, którzy doprowadzili tancerzy do tytułów Mistrza Świata. „Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać” (Auguste Bournonville). To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu nasze dzieci pokochały taniec. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy świadkami wspólnie odnoszonych sukcesów na krajowych i międzynarodowych parkietach tanecznych. Gorąco wierzymy, że jeszcze nie raz usłyszymy „Mazurka Dąbrowskiego”.


Dziękujemy Wam nasi Mistrzowie: Kinga Seweryn (PSP Nr 34), Nikola Sławińska (PSP Nr 17), Oliwia Chudziak (PSP Nr 15), Nikola Grześczak (PSP Nr 33), Natalia Rak (PSP Nr 33), Milena Kaczmarska (PSP Nr 6), Zuzanna Dębska (PSP Nr 33), Julia Wieczorek (PSP Nr 14), Joanna Podgórska (PSP w Dąbrówce – Podłużnej), Marta Ziętek (PSP nr 6), Joanna Jankowska (Zespół Szkół Muzycznych), Michał Piątek (PSP Nr 20), Kuba Ratyński (PSP w Bielisze), Patryk Sokołowski (PSP w Natolinie), Jakub Furciński (PSP Nr 1), Franek Mąkosa (PSP Nr 20), Jakub Skowroński (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Szymon Jarecki (PSP Nr 34), Jakub Ślubowski (PSP Nr 9), Julian Auleytner (SP im. Marii Montessori w Radomiu), Maksymilian Wais (PSP Nr 31).


Daliście z siebie wszystko, jesteśmy z Was bardzo dumni. Dostarczyliście nam ogromnych wzruszeń i emocji. Jest to niezapomniane przeżycie.Dziękujemy wszystkim RODZICOM za wsparcie i doping podczas Mistrzostwa Świata WDC AL. w Krakowie.

W imieniu tancerzy i rodziców formacji CMG KidsKatarzyna Sławińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.