sob. Cze 6th, 2020

Tygodnik Radomski

Będzie się działo! Już 5 stycznia preludium 28. Finału WOŚP w Radomiu

3 min read

Mecz tenisowy z prezydentem Radosławem Witkowskim i kolaż zdjęć Grzegorza Ciechowskiego będzie m.in. można wylicytować  podczas tegorocznego, już 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu.  Sztab Orkiestry będzie miał swoją siedzibę  w Teatrze Powszechnym. Główny cel zbiórki to zapewnianie środków  na diagnostykę i lecznicze w placówkach zajmujących sie dziecięcą medycyną zabiegową. O przygotowaniach i atrakcjach 28 Finału WOŚP poinformowali 2 stycznia na konferencji prasowej w Teatrze Powszechnym w Radomiu jej czołowi organizatorzy.

 – Radomianie już nie raz pokazali, że są ofiarni i potrafią otwierać swoje serca i portfele. Od 2002 roku w Radomiu udało się zebrać 3,5 miliona złotych, a zeszły rok był rekordowy. Wspólnie zebraliśmy ponad 400 tysięcy złotych. Poprzeczka jest więc zawieszona wysoko, ale pamiętajmy, że pieniądze, które przekazujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wracają do naszego miasta w postaci sprzętu dla radomskich szpitali. Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał w ostatnich latach od Fundacji Jurka Owsiaka m.in. dwa urządzenia wielofunkcyjne typu panda wykorzystywane do reanimacji i resuscytacji noworodków, ultrasonograf, który umożliwia wykonanie badań kardiologicznych u małych pacjentów, lampy do fototerapii i pięć pulsoksymetrów – podkreślał prezydent Radosław Witkowski.

-W tym roku w organizację finału WOŚP włącza się Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego.  Dla mnie jest to bardzo ważny moment. Wiele lat temu, jeszcze z Grzegorzem Ciechowskim, bardzo aktywnie współpracowaliśmy z Jurkiem Owsiakiem. Dla nas była to jedna z najważniejszych akcji. W związku z tym jestem bardzo szczęśliwa, że będąc w Radomiu mogę włączyć w te działania i siebie, i teatr. Mam nadzieję, że będzie to już nasza stała charytatywna aktywność – oznajmiła   dyrektorka Teatru Powszechnego Małgorzata Potocka.

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze do puszek będzie zbierać ponad 340 wolontariuszy, wśród  prezydent Radomia Radosław Witkowski i dyrektorka Teatru Powszechnego Małgorzata Potocka.W Galerii Słonecznej będzie czynny sklepik z gadżetami przekazanymi przez przyjaciół WOŚP. Odbędzie się też koncert na Placu Jagiellońskim, początek o godz. 15-tej. – Jak zwykle zagrają m.in. radomskie zespoły, a gwiazdami będą zespół Wanda i Banda oraz Sidney Polak. Nastrój będzie  więc kolorowy i rockandrollowy. Natomiast na godzinę 20.00 planujemy światełko do nieba, podczas którego, przy dźwiękach utworu Sound of Silence będziemy wspominać prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – zapowiedział szef sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk.

Podczas koncertu będzie  można wylicytować m.in. mecz tenisowy z prezydentem Radosławem Witkowskim oraz przekazany przez Małgorzatę Potocką kolaż zdjęć Grzegorza Ciechowskiego.

W programie finału uwzględniono  wiele innych wydarzeń. Na Placu Jagiellońskim zaprezentują się m.in. kierowcy  Radomskich Klasyków. Odbędzie się też bieg uliczny z udziałem zawodników liczących najmniej  10 lat. Hasało biegu- „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie ,,Biegiem Radom!”. 

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy będzie można wesprzeć już w najbliższy weekend. W niedzielę, 5 stycznia, o godz. 15.00 w hali MOSiR odbędzie się mecz gwiazd RNBA. Drużynę Zachodu poprowadzi trener Hydrotrucku Robert Witka, a Wschodu – były szkoleniowiec radomskiego zespołu Wojciech Kamiński.  Wystąpią m.in. Robert Prygiel trener siatkarzy Cerradu Czarnych Radom, znani bokserzy zawodowi z Radomia – Michał Cieślak i Michał Żeromiński, niegdysiejsza gwiazda koszykówki Polonii Warszawa Katarzyna Dulnik oraz radomska siatkarka- Joanna Kapturska. Podczas spotkania będą zbierane pieniądze do puszek. Będzie sie działo. (km)


Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.